Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Když šla před několika lety k zemi hospoda na hřišti pod Televizní věží, zachránili jsme z ní po domluvě s hostinským Vencou a jeho ženou Slávkou skvosty, které přibližují stoletou historii břevnovského fotbalu. Na podzim 2019 jsme celou sbírku historických fotografií věnovali jako dar Muzeu hlavního města Prahy, kde o ně bude odborně postaráno.

O dalším osudu hřiště si přečtěte zde.

dragoun1dragoun5dragoun3dragoun2dragoun4fotky hřiště

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@