V sobotu 17. září jsme se jako každoročně sešli na uliční slavnosti Zažít Břevnov jinak. Slavnost pořádal Spolek Pro Břevnov, podíleli se i členové Tejnky.

zbj16

zbjdrin

 

 

 

 

 

Další fotografie najdete na facebooku.

banner web zbj

 

 

Jako každoročně jsme se sešli v okolí tramvajové zastávky Drinopol, přesněji schodiště mezi ulicemi Bělohorská a Pod Marjánkou. Třetí sobotu v září se tento prostor  proměnil v ideální místo pro uliční slavnost a sousedské setkání.

PROGRAM SLAVNOSTI

14.15 ZAHÁJENI: Matouš Rybka zahraje na pozoun

14.30 IVAdlo: interaktivní divadlo pro děti i jejich odvážné dospělé

15.00 BĚH DO SCHODŮ: Soutěž v běhu do schodů je jedním z každoročních vyvrcholení naší slavnosti. Soutěží se v kategoriích "muži", "ženy" a "děti", výherci získají řadu krásných cen.

15.40 VEREN: koncert břevnovského hudebníka

16.00 POHÁDKY Z KNIHOVNY: tři krátké pohádky a jedna výtvarná dílna navíc (v případě nepříznivého počasí se akce koná v městské knihovně)

16.00 KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA PO BĚLOHORSKÉ: s budoucí podobou naší hlavní tepny vás seznámí architekti z Institutu plánování a rozvoje

17.00 BŘEVNOVSKÉ ŠTRŮDLOVÁNÍ: Přineste svůj soutěžní štrůdl (může být slaný i sladký) ke štrůdlovému stánku nejpozději do půl páté. Poté se sejde porota, složená z místních cukrářů a kuchařů a vybere štrůdlového krále Břevnova. Vítěz bude vyhlášen v 17 hodin a čeká jej voucher v hodnotě 2.000 korun na kuchařský kurz do studia Šelma v kuchyni. Pěkné ceny čekají i na další dva v pořadí. Na závěr budou zbývající kusy štrůdlů včetně vítězného nabídnuty k veřejné degustaci.

17.15 DIVADÝLKO NA LAVIČCE - pohádku pro nejmenší zahraje Tereza Patoláková z Klubu rodičů a dětí Dvorek

17.30 TOMBOLA: V tombole můžete vyhrát řadu cen od místních podniků. Lístky budou k dispozici u stánku se směnou knih již od 14 hodin. Chcete-li něco věnovat do tomboly i vy, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NÁSLEDUJCÍ PROGRAM BYL Z DŮVODU DEŠTĚ ZRUŠEN

18.00 KONCERT písníčkáře a výtvarníka Petra Hilského s doprovodem Pavla Liptáka.

18:15 TŘI V TOM (civilizační blues a přidružené songy) - koncert Ondřeje Konráda, Pavla Liptáka a Martina Kalendy.

19:00 TANČÍRNA IRSKÝCH SETOVÝCH TANCŮ - zkušení lektoři nás naučí základní figury tradičních irských tanců.

19.30 ROCK, BLUES AND SOUL - břevnovský patriot Jan Audrlický zahraje na závěr večera vlastní skladby

 

DÍLNY, HRY A PREZENTACE

Břevnov navštíví střelnice, jakou jste ještě neviděli. Nebo jste snad již stříleli z kuše gumovým netopýrem?

Budete moci vyzkoušet nebo i koupit hit 80. let - skákací gumy.

Naučíte se vázat kytice z lučního kvítí

Můžete si koupit ručně dělané korále z recyklovaných materiálů.

Mladší si budou moci zkusit práci DJe na nejmodernější technice

Dámy se mohou nechat zdarma nalíčit a odborně si poradit od zkušené kosmetičky. 

REGINA DESIGN - originální móda , hračky a doplňky z Malovanky. Ve spolupráci s další aktivní Břevnovanou RENY, majitelkou obchůdku na Bělohorské. Pro návštěvníky bude připravena dílna na výrobu dekorativních předmětů z filce.

Pobočka Městské knihovny z Bělohorské ulice připraví výtvarnou dílnu a několik minipohádek pro nejmenší.

Výtvarné techniky si budou děti moci vyzkoušet také na workshopu  Ateliéru Kaštan.

Dílnu připraví i Studio Paleta.

U stánku Cesty domů se budete moci seznámit s papírenskou i nakladatelskou produkcí tohoto sdružení, podpořit jej můžete také nákupem v dobročinném bazaru.

Ani letos nebude chybět oblíbená Přešívárna (samoobsluha s dopomocí pro ty, kteří si chtějí s originálně vylepšit svůj šatník). Přineste si části své garderóby, které již vás omrzely (trička, sukně apod.) a můžete za použití našich strojů a šicích potřeb vtisknout starým kouskům novou tvář. Pomohou vám s tím Alena  a Anna Fendrychovy.

Spolek Poutní cesta Hájek vám naplánuje pěkný výlet po okolí.

Ještě jste nebyli v Muzeu hl. m. Prahy na výstavě o Břevnově? Nevadí, muzeum přijde za vámi na Drinopol. Ke koupi bude výpravná kniha historických fotografií z Břevnova, připraveny jsou i břevnovské omalovánky.

Spolek Nesedím, sousedím představí projekt chystaného břevnovského komunitního centra. Přijďte si popovídat, jaké komunitní centrum byste si představovali. U stánku zazní také gypsy jazz Petra Bachtjana a jeho přátel a proběhnou workshopy tance v sedě - tuto aktivitu nejen pro seniory můžete v budoucnu najít právě v Komunitním centru Břevnov/Střešovice.

Své knihy, obrázky a ilustrace představí břevnovská výtvarnice Adéla Rúčková Moravcová

Lektoři z Domu dětí a mládeže vás naučí žonglovat,  členové chovatelského kroužku přinesou své svěřence a někteří domácí mazlíčci najdou i nového majitele.

Děti se budou moci zanořit do barevné PETynky.

Máte přečteno? Přineste knihy a vezměte si místo nich jiné. Kdo ještě nic nepřečetl, může si knihy za symbolické částky koupit.

Pro ty, kdo se chtějí zbavit nepotřebných věcí, bude připraveno místo na sousedský bazar. Stolky, věšáky či ramínka si vezměte vlastní a dejte nám vědět, že přijdete, ať vám můžeme zajistit místo. 

SPORTOVNÍ AKTIVITY

15.00 BĚH DO SCHODŮ: Soutěž v běhu do schodů je jedním z každoročních vyvrcholení naší slavnosti. Soutěží se v kategoriích "muži", "ženy" a "děti", výherci získají řadu krásných cen.

PING PONG na schodech: ani letos nebude chybět ikona naší slavnosti, pingpongový stůl, rozpůlený drinopolským zábradlím

KROKET v parčíku: v parčíku pod ulicí Pod Marjánkou si budete moci vyzkoušet  sport, dobře známý z Alenky v kraji divů.

DOBROTY NEJEN Z BŘEVNOVA

Až vás unaví sportování, umění a další atrakce, které pro vás chystáme, můžete si v klidu posedět, popovídat a občerstvit se: už teď se na vás těší břevnovští kavárníci a další stánkaři, kteří na jeden den otevřou své krámky přímo na ulici.

Budete moci ochutnat třeba řecké speciality z prodejny Greek life nebo lahůdky od kuchařského studia Šelma v kuchyni, které také věnovalo cenu pro vítěze Břevnovského štrůdlování - voucher v hodnotě 2.000 korun na kuchařský kurz. Občerstvit se budete moci také u tradičního partnera slavnosti - kavárny Únik z Kaštanu, palačinky od maminky chystá Klub rodičů a dětí Dvorek. Čerstvé pečivo z vlastní pekárny nabídne stánek Středových pekáren, které jsou dárcem voucherů pro vítěze oblíbených soutěží - běhu do schodů i Břevnovského štrůdlování. Chybět nesmí ani vynikající pivo Svatý Norbert z Klášterního pivovaru Strahov.

DOPROVODNÉ AKCE MIMO DRINOPOL

Nejen na Drinopolu lze zažít Břevnov jinak. Také letos bude pro vás zdarma otevřeno PopMuzeum v Kaštanu, kde můžete navštívit aktuální výstavu  Rhythm & Soul Michala Prokopa (do 18 hodin). Přilehlá kavárna Únik připravila PROMÍTÁNÍ stejnojmenného půlhodinového dokumentu. Přijít můžete kdykoli, promítá se ve smyčce.

V 16 hodin vás čeká KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA PO BĚLOHORSKÉ: s budoucí podobou naší hlavní tepny vás seznámí architekti z Institutu plánování a rozvoje

POŘADATELÉ A PŘÁTELÉ

Hlavním organizátorem sousedské slavnosti je spolek Pro Břevnov ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat - koordinátorem akce Zažít město jinak. Finančně nás podpořila MČ Praha 6. Více na http://zazitmestojinak.cz/ a http://probrevnov.cz/, kde najdete také fotografie z loňského ročníku. Děkujeme také všem dárcům a partnerům.

tym

Kuchařské studio Šelma v kuchyni - vítěz Břevnovského štrůdlování získá voucher na kuchařský kurz. Ceny do soutěží věnují také další místní podniky, vyhrát můžete například volné vstupenky na představení a koncerty do Kaštanu pro děti i dospělé, vouchery na odběr pečiva a jiných dobrot ze Středových pekáren, vstupenky do kina Dlabačov nebo výpravné kuchařské knihy.

 

Brevnov kniha

Publikace o Břevnově, kterou vydalo Muzeum hlavního města Prahy. Ke koupi na slavnosti.

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@