Návštěvníky parku Královka čekalo v říjnu dnech nemilé překvapení. Na plochu oblíbené sáňkovací loučky vjely bagry a přeměnily ji v oraniště.Po lavině dotazů a stížností od místních umístila MČ Praha 6 u parku informační tabule a 5. listopadu zavítal na místo činu starosta Ondřej Kolář, aby občany seznámil s projektem rozkvetlé louky. Proti rozkvetlé louce jistě nikdo nic nenamítá, kdyby ale radnice postup konzultovala s občany, mohla být vybrána vhodnější lokalita.

Detailně si o projektu a celé kauze přečtěte na webu spolku Zelený Břevnov. Nestandardního postupu radnice si všímá i tisk. Přečtěte si článek na i.dnes.cz.

Ing. Charvátová z odboru dopravy a životního prostředí MČ Prahy 6 při jednání Komise životního prostředí popsala pochybení radnice takto: "bohužel, nenapadlo, že bude při přípravě pozemku pro květinovou louku uměle vyvolána hysterie.“ Vida, jak krásným jazykem se dá popsat zájem místních obyvatel o to, co se děje v jejich sousedství! Nezbývá než doufat, že podobných „umělých hysterií“ bude přibývat.

kralovka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@