Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Epidemie koronaviru nám znemožnila spoustu běžných aktivit, mezi které patří i potkávání se sousedy. Komunitní život se přesunul na sociální sítě do lokálních facebookových skupin, které nám umožňují sdílet spoustu užitečných informací a pomáhají nám chovat se ekonomicky i ekologicky. Potřebujete tip na řemeslníka nebo odborného lékaře? Zaběhla se vám kočka? Chcete se zbavit starého nábytku nebo se pochlubit fotkami starého Břevnova? Hledáte parťáka na procházku? S tím vším vám pomůžou lokální břevnovské facebookové skupiny. Seznamte se s některými z nich:

Břevnovská parta má 4 tisíce členů a najdete tam celou řadu užitečných i zábavných informací z naší čtvrti:  aktuální i historické fotky Břevnova, informace o nalezených či ztracených zvířatech, tipy na řemeslníky  či informace o dopravě, haváriích vody či plynu a podobně.

Sousedé darují – Praha 6 má 5 tisíc členů. Zbavíte se zde nepotřebných věcí, které mohou sloužit jiným a zadarmo pořídíte možné i nemožné: od dětského oblečení po prázdné zavařovačky.  Je to jednoduché, ekonomické a ekologické!

Sousedé vymění – Praha 6: je vám líto vyhodit věci, které by posloužily někomu jinému? Vyměňte třeba knížku za čokoládu, dětské hračky za kapsičku pro kočky nebo mikrovlnku za Prosecco. Skupina má 2,3 tisíc členů.

Břevnov family: skupina pro rodiče s dětmi, kteří chtějí poznat své sousedy na Břevnově, sdílet nápady a zkušenosti třeba se školkou nebo hřištěm. Výměna, půjčení a darování dětských věcí. Skupina má 1,6 tisíc členů.

 

 Screenshot 2021 02 03 15.36.41Screenshot 2021 02 03 15.37.14sousedé darujífotka panenka

 

 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@