Restaurace, kavárny, hospody a jiné občerstvení v okolí Tejnky

ZRUŠENO! Fotbalová restaurace FC Dragoun na bývalém fotbalovém hřišti, která byla častým útočiště Tejnkařů, podlehla v boji s developery. Více o osudu fotbalového hřiště a hospody si přečtete zde.

Typický polední jídelní lístekjídelník Hřiště 001

 

 

 

ZRUŠENO! Restaurace Na Závěrce. Šlikova 3/Za Strahovem 12. Další oblíbená břevnovská hospůdka je od ledna 2018 zavřená. O jejím osudu si přečtete zde.

Restaurace U presidentů. Šultysova 53. Útulná hospůdka s originální výzdobou. Možnost posezení v zahrádce pod stříškou i přímo na ulici.

Hostinec Drinopol. Bělohorská 63. Levná pivnice s výhodným poledním menu a celodenní nabídkou hotovek.

Bernard PUB U bílého lva. Bělohorská 241. Dobré pivo, ochotná obsluha, vegetariánská i dětská jídla. Zastávka tramvají Drinopol.

Restaurace Valcha. Bělohorská 105. Česká kuchyně, dobré pivo. Zastávka tramvají U Kaštanu.

Restaurace Tandoor, Konecchlumského 9. Vyhlášená indická restaurace s autentickou kuchyní.

Pho Nam Nam, Konecchlumského 7. Tradiční vietnamské speciality. Populární bistro, který prý má nejlepší pho v Praze. 

Café a bistro Kuzebauch, Říčanova 19. Příjemná kavárna nabízí chutné polední menu, výborné domácí moučníky a limonády a kvalitní vína. Součástí je i malá výstavní síň, prohlídka výstav je zdarma. 

Na Marjáncerestaurace a bar. Bělohorská 35, otevřeno denně 11-01. Dobrá kuchyně za slušné ceny, příjemné venkovní posezení pod kaštany. V

Klášterní sýpka - nově otevřený výčep s nabídkou výborného místního piva a malého občerstvení (polévka, atd.) v krásném prostředí Břevnovského kláštera. V budově je také infocentrum a malý obchůdek s produkty z benediktýnských opatství. Nezaměňovat s protějším Klášterním šenkem - restaurace zaměřená na zahraniční turisty.

Vila Kajetánka, restaurace v nově rekonstruované břevnovské usedlosti. Doporučujeme v létě, kdy nabízí příjemné venkovní posezení v zahradě u rybníka.  Italskou kuchyni doplňují speciality německé a rakouské kuchyně, v nabídce je také vídeňský řízek přímo tak jak ho dělají ve vyhlášené vinárně Figlmüller ve Vídni. 

Indická restaurace Kurkuma v Liborově ulici 14 nabízí v poledne ve všední dny systém "all you can eat": polévku, dvě hlavní jídla - masové i vegetariánské, teplou zeleninu v omáčce, zeleninový salát, rýži a indický chléb. To vše za příjemných 135 korun. Stojí za vyzkoušení! Večer můžete vybírat z tradiční nabídky indických jídel.

Pivní bar Dědkův mlýn
Už jste někdy pili perníkové pivo? Nyní máte příležitost. Nově otevření pivní bar na Bělohorské 14 (dříve krčma U Krčálů, zastávka tramvají Malovanka) ale nabízí víc: například točená piva Dědkův mlýn 12° Lager, Dědkův mlýn 13° Pitmaster, velký výběr lahvových piv z německého klášera Kloster Andechs a v neposlední řadě vynikající vína. Zakousnout k nim můžete francouzské a belgické sýry Chimay, paštiky, bavorské uzeniny, špek a šunku či škvarkovou pomazánku. Obsluha je přívětivá a ceny vzhledem ke kvalitě rozumné. Pivo vám natočí také do pet lahve sebou. Sympatické také je, že bar provozuje náš bývalý soused z Tejnky.  Otevřeno mají od pondělí do soboty od 14,00 do 23,00 hod.

Kompletní seznam břevnovských restaurací najdete zde: https://www.lunchtime.cz/restaurace/brevnov

 

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@