Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Motem letošního ročníku slavnosti, která se konal v sobotu 19. září od 13 hodin je NADECHNI SE NA PLIVÁTKU. Sešli jsme se v klidném prostředí okolí Plivátka: krásného zeleného prostranství mezi ulicemi Nad Závěrkou a Za Strahovem. Na programu byla výsadba dvou stromů, bylinek, poznávání rostlin, dřevařské i výtvarné dílny, ukázky akrobacie, koncerty, divadlo a další. Největší atrakcí byl let v koši. U stánků si návštěvníci mohli vybrat oblečení, knihu, hračky nebo různé poklady z domácností. K jídlu byly palačinky, koláče, limonády i pivo. Počasí bylo krásné a návštěvníci si slavnost užili.

zbj201zbj208zbj206zbj209zbj2022zbj20

 
 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@