Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Ve středu 26. prosince se konala tradiční svatoštěpánská uliční slavnost s koledami a svařeným vínem. Tentokrát jsme slavnost připravili u obnovené kapličky v horní části ulice Za Strahovem. Letos se nás sešlo opravdu hodně. Zazpívali jsme si koledy u ohně, popovídali si, opekli špekáčky a ochutnat dobroty z tejnkovských kuchyní. Děkujeme všem, kteří přišli a speciálně těm, kteří přinesli něco na zub (letos se snědlo opravdu všechno). Přejeme vám nový rok plný zraví, pohody a dobré nálady.

Na další fotky ze slavnosti se podívejte ve fotogalerii.20181226 162720 IMG 6139

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@