Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Podnikli jsme první krůček k návratu prostranství kolem pítka do stavu alespoň přibližně podobnému tomu, než se do něj zakousla stavba Residence La Crone. Jak vidno z fotografie, možností ke zvelebení je tu ještě dost, každý pokus o doplnění záhonků hlínou, rostlinami a vláhou velmi vítán. Chcete-li si zazahradničit, neváhejte. Netrpělivě také čekáme na osazení pítka novým kohoutem a spuštění vody, přislíbeno bylo na polovinu května.

Děkujeme neznámému zahradníkovi/zahradnici za osázení záhonku pod nástěnkou a za dva pěkné keře komule i naší nové sousedce, která osázela roh u ulice Nad Tejnkou.  

pitko male

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@