Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Břevnovský hřbitov, třetí nejstarší stále používaný hřbitov v Praze, leží v členitém terénu za zdmi Břevnovského kláštera. Je zde pohřbena řada významných osobností, jako je malíř František Tichý, dramatik Josef Topol, zpěvák Karel Kryl, básník Ivan Diviš, překladatel Aloys Skoumal, novinář Ivan Medek nebo „opat chuligán“ Anastáz Opasek.

Již podvanácté se o Dušičkách sešla skupina Břevnováků, aby při komentované prohlídce zavzpomínali na zde pohřbené osobnosti.

Průvodcem po hřbitově byl dramatik a básník Petr Motýl, z poezie i prózy četl historik umění Jakub Synecký. Výklad doplňoval břevnovský rodák a pamětník, výtvarník Václav Sokol, bratr filosofa Jana Sokola.

Malebný Břevnovský hřbitov má o Dušičkách obzvláštní kouzlo. V tomto případě bylo umocněno hudbou, poezií i prózou, a v neposlední řadě stylovým občerstvením (rakvičky se šlehačkou). Děkujeme organizátorům za silný zážitek.

hrbitov pro Web 1

hrbitov pro web 2

 

 

 

 

Čte Jakub Synecký, vlevo Petr Motýl                       Hrob Karla Kryla

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@