Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Další ročník oblíbené sousedské slavnosti se konal v sobotu 16. září 2017.

brevnovaci na schodech

 

 

 

 

 

Po čtyřech úspěšných sezónách, které využívaly především schodiště na Drinopolu, jsme se rozhodli slavnost více rozšířit na Bělohorskou ulici. Připravili jsme poznávací hru „Bělohorská, náš bulvár“, během které sbírajli soutěžící razítka zúčastněných podniků. Pro ty, kteří prošli všechna stanoviště, byl v cíli připraven dárkový balíček od místních firem. Soutěžící, kterých bylo téměř sto, vybírali nejmilejší stanoviště na trase. Zvítězilo Studio Paleta z Bělohorské, které připravilo dílnu na výrobu masek. Na Drinopolu byl připraven Stůl pro Břevnov, místo sousedských setkávání. Navařili jsme kávu, čaj a kakao, upekli dobroty, a poseděli se sousedy, z nichž mnozí přispěli na společný stůl dalšími lahůdkami. Na Bělohorské se vyráběli panáčci Břevnováčci (Galanterie Veko), grilovaly souvlaki a tančilo (Greek life), tvořilo v dílnách (Paleta, Cesta domů), připravena byla i komentovaná prohlídka výstavy (Galerie Nativ). Otevřeno měli také v České keramice. U Kaštanu byl tradiční bazar knih, blešáky, lekce líčení, stánky taneční školy Astra, herny a dílny. Svou novou knihu pohádek nejen z Břevnova Dobrodružství pana Kolečka/Pohádky od Hvězdy podepisovala autorka Michaela Mlíčková Jelínková. Výstava o Pavlu Bobkovi v Pop Museu zaznamenala rekordní návštěvnost, plno bylo také v kavárně Únik. Na dračku šlo i grilované prase v zahradní restauraci před Kaštanem.

Děkujeme všem zúčastněným břevnovským podnikům, spolkům a živnostníkům i sousedům Břevnovákům, kteří do toho šli s námi. Stálo to za to!

Další fotografie najdete ve fotogalerii

Podrobný program slavnosti najdete zde.

Zažít Břevnov jinak je sousedská slavnost, která se koná v rámci celopražské akce Zažít město jinak. Místa, kterými denně procházíme, se na jeden promění v promenádu určenou k setkávání a odpočinku. Cílem je oživení veřejného prostoru, prohloubení vztahu k místu, kde žijeme a zapojení lokálních podniků do místních aktivit. Akci tradičně pořádá Spolek Pro Břevnov ve spolupráci s dalšími břevnovskými spolky Nesedím, sousedím a Sdružení Tejnka.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@