Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Každý rok touto dobou pořádáme u příležitosti letního slunovratu uliční slavnost, která sklízí velký úspěch jak u místních obyvatel, tak u ostatních příznivců naší čtvrti. Letos jsme se rozhodli oblíbenou akci zrušit. Stavební ruch poškodil atmosféru zdejších uliček, stánky by nebylo kam postavit, dvorky některých ze sousedů, kde bývalo nejmileji, se ocitly na okraji stavební jámy, na některých místech by byl pohyb vyloženě nebezpečný. Doufáme, že stavebníci dají do příštího roku Památkovou zónu Tejnka do pořádku takovým způsobem, abychom se mohli k této tradici vrátit. V předvečer slunovratu jsme se alespoň sešli s nejbližšími sousedy na pítku. Další fotky jsou zde.

slunovrat 17.4

 

 

 

 

Chcete-li zavzpomínat, jak to bylo vloni pěkné, podívejte se do fotogalerie. Těšit se ale můžete na další oblíbenou slavnost Zažít Břevnov jinak.  Bude se konat 16. září. Podrobnosti najdete zde.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@