Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

20171226 181428 IMG 8460Jako každoročně se i letos na svatého Štěpána sešli sousedé a přátelé u pítka, aby si zazpívali koledy, zahřáli se svařákem či u ohně a popovídali si. Přišlo nás hodně: na stole, který se prohýbal pod dobrotami, jako je chleba se švarky či vegetariánská lutenice, nezbyl ani drobeček. Vypilo se téměř 60 litrů svařáku, opekly všechny špekáčky. Každý rok přichází víc a víc muzikantů, hrálo a zpívalo se až dlouho do noci. Podívejte se na fotografie ze slavnosti, které pořídila Pet C. Heinriche.

 

Do nového roku vám přejeme pevné zdraví a hodně radosti.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@