Další uliční slavnost v Tejnce se tentokrát konala v sobotu 24. září jako součást pražské cyklojízdy pod názvem Zažít město jinak. Hvězdami dne byli Tonda Novotný (divadýlko pro děti i dospělé), ženy z Dobříše (scénický tanec), Prokop Závada (akordeon), Anna Polívková a Iby (písně) a chlapecká kapela Vulture, večer vyvrcholil chlapským nářezem od Skety Fotr.

Dorazily víc než tři stovky místních i přespolních, k mání bylo víno, pivo a bylinkové šťávy, poctivé krajíce chleba s pomazánkami, koláče a buchty. Snědlo se 14 bochníků chleba, na ohni se opekla čtyři kila špekáčků, vypilo se 105 litrů piva a 51 litrů vína. Velký úspěch sklidil bazar s rozmanitými, byť opotřebenými poklady z břevnovských domácností, stejně jako stánky se zbrusu novými náušnicemi, náhrdelníky či poznámkovými bloky Made in Tejnka.

Oslava sousedské pospolitosti se neobešla bez pracovních povinností: po několika klidnějších letech dorazil do Památkové zóny Tejnka a jejího těsného okolí nový developerský boom, který může vyústit v další úbytek zeleně, další zvýšení dopravní zátěže a další poničení estetického rázu čtvrti. Podepisovaly se tedy petice a dopisy.

Celková atmosféra slavnosti však zůstala radostná, stejně jako při předchozích podobných sešlostech v Tejnce. Fotografie z jejich příprav i průběhu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

cyklojizda obrazek maly

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@