Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Stoletá tradice

V jednu dobu na Břevnově bývalo až deset klubů, nejdelší tradici měly dva: SK/TJ Břevnov a Slavoj Břevnov. Vinou různých okolností po roce 1990 oba zanikly. Z jednoho hřiště se stala stavební parcela, na druhém našli útočiště lidé bez domova. Zdálo se, že s místním fotbalem je konec. 

Union děti malý 3Union děti malý 2

Union děti malý

 

 

 

 

Čas snění

V roce 2019 si skupina sousedů z okolí řekla, že to tak nenechá. „Vysnili jsme si malý komunitní klub, ve kterém dáme šanci klukům i holkám bez rozdílu dovedností,“ říká Michal Chylík, který v Břevnově žije od narození. Důležitým milníkem bylo setkání fotbalistů z řad někdejších rivalů…

Pískej začátek!

Nový klub na mapě Prahy 6 dostal jméno Union – na znamení toho, že vyrůstá z místních fotbalových kořenů a spojuje slávu zaniklých klubů s dneškem. Jeho kmotry se stali nejslavnější odchovanci břevnovského fotbalu Pavel Horváth a Jan Berger, kteří se osobně zúčastnili prvních náborů.

První sezóna

Momentálně se s Unionem Břevnov připravuje sedm desítek dětí ve věku 6-12 let, z nichž téměř čtvrtina jsou dívky. Letos na jaře si všechny čtyři kategorie zahrály první přátelská utkání s kluby z nejbližšího okolí, zúčastnily se i oslav století fotbalu v Praskolesích. Začal také trénovat tým dospělých.

Nejkrásnější hřiště

Neskromně si myslíme, že hřiště SK Union Břevnov je nejhezčí v Praze. Pozemek ve vlastnictví Magistrátu hl. města Prahy byl svěřen Městské části Praha 6, která Unionu od začátku fandí a přislíbila rekonstrukci hřiště a vybudování nového zázemí. Momentálně tu není voda ani elektřina…

Union je srdcovka

Aby se klub mohl zdárně rozvíjet a naplňovat ideály, které stály u jeho založení, shání naléhavě pomocníky k tréninkům. Nejsou tedy potřeba žádné speciální znalosti ani schopnosti, vlastně stačí umět zavazovat tkaničky na kopačkách a utírat dětské smrkance, případně nějakou tu slzu.

Na co byste se ještě možná ještě chtěli zeptat

Kdy budou další nábory?

Abych Union mohl nabírat další děti, které jsou nyní na čekací listině, potřebuje navýšit trenérskou kapacitu. Nejžádanější jsou dobrovolníci k nejmenším fotbalistům a fotbalistkám, což jsou ročníky 2016 a 2017.

Bude hrát Union soutěže?

Zatím hraje přátelská utkání a příležitostné turnaje, neboť domácí zázemí aktuálně nesplňuje podmínky potřebné k pořádání soutěžních utkání. Má to jednu výhodu hlavně pro rodiče: Union nabízí fotbal bez víkendů.

Jak to vypadá s rekonstrukcí?

Návrh zázemí vypracoval zdarma architekt Jan Schindler, v dohledné době by měla vzniknout projektová dokumentace. Nutná bude i nová hrací plocha – je zázrak, že na škvárovém podkladu vůbec roste nějaký trávník.

Má Union tým dospělých?

Ano, a můžete se do něj přidat. Parta dospělých se schází v úterý v podvečer a uvítá mezi sebou hráče jakékoliv úrovně. Pro další informace kontaktujte Karla Höfera (777 301 892 či Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Jak můžu osobně pomoci?

Chcete-li se jakkoliv podílet na činnosti Unionu, budete víc než vítáni Nejužitečnější jsou v tuto chvíli pomocníci pro organizaci tréninků i zápasů. Kontakty: Michal Chylík 724 132 422 a Marek Šálek 606 623 207.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální informace z klubu najdete na jeho facebookovém profilu.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@