Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

 

V září byla zahájena dlouho avizovaná rekonstrukce Ladronky. Rekonstrukce začala obnovou pěší cesty podél Tomanovy ulice. Měla by zde vzniknout mlatová cesta pro pěší. Jednání o budoucí podobě oblíbeného rekreačního areálu byla dlouhá a bouřlivá: před sedmi lety přišlo vedení radnice s projektem, jehož součástí byl trojrozměrný poutač, měřák rychlosti, nové dráhy pro bruslaře na úkor cest pro pěší nebo mobilní vysílač s vyhlídkovou plošinou. Díky zapojení spolků a veřejnosti dostal projekt novou podobu, která více respektuje charakter volné pláně a bere v potaz nejen bruslaře, ale i další návštěvníky. 

 

Vzpomínáte, jak to celé začalo? Přečtěte si víc.

Ladronka rekonstrukce od Maji 

 ______________________________________________________________________________________

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@