Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Viniční usedlost Kneislovka má soukromého majitele a není veřejnosti přístupná. Usedlost dočasně hostí sochy z depozitářů Galerie hl. m. Prahy. V červnu se konala komentovaná prohlídka této výstavy. Kdo si nenechal ujít mimořádnou příležitost zajít na toto krásné místo,  nelitoval. Návštěvníci měli možnost si zblízka prohlédnout několik figurativních soch z 20. století od rozmanitých autorů, jejichž díla má ve správě Galerie hlavního města Prahy. Unikátním zážitkem byla samotná návštěva rozlehlé zahrady a barokní kaple svatého Jana Nepomuckého. Z tajemné zahrady jako z Trnkovy knihy si návštěvníci mohli  vychutnat nádherné výhledy. Pokud jste akci nestihli, máte druhou šanci: další komentovaná prohlídka se uskuteční v sobotu 14. září. Vchod do usedlosti najdete zde. Prohlídka je zdarma.

kneislovka kaplekneislovka sochakneislovka socha 2

 

 

 

 ______________________________________________________________________________________

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@