Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Máte záhonek nebo jen truhlík za okny? Nyní máte nejvyšší čas je osázet. Víte, kam v Břevnově zajít pro sazenice? Seznamte se s našimi oblíbenými zahradnictvími:


ZAHRADNICTVÍ KRULICHOVI
Trvalky, skalničky, bylinky, letničky i sazenice zeleniny nabízejí Krulichovi už od roku 1992. Návštěva jejich skleníků se spoustou exotických rostlin potěší malé i velké. Zahradnictví sídlí proti usedlosti Šlajferka mezi ulicemi Patočkova a Na Petynce, otevřeno mají po-pá 9-18, v sobotu od 9 do 16 hodin.

ZAHRADNICTVÍ BÍLÁ HORA JOSEF POTŮČEK
Rozlehlé zahradnictví na konečné tramvají na Bílé Hoře (Malobřevnovská 68) nabízí kromě balkónovek, macešek a primulí také růže, jahody nebo bylinky. K dostání je i veškerý zahradnický sortiment. Otevřeno mají po-pá 9-18, v sobotu od 9 do 12 hodin. Zaparkovat můžete přímo u vchodu.

KVĚTINY DÁRKY ZAHRADA
Na Bílé Hoře (Na Bělohorské pláni 182/5) se nachází také malé příjemné květinářství, které má v létě otevřenou i prodejní zahradu s letničkami, trvalkami, keři i stromky. Dostanete zde také řezané květiny a dekorační i dárkové předměty. Otevřeno mají od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Ať už vyberete sazenice v námi doporučených zahradnictvích, nedáte dopustit na Chládka nebo nakupujete rostlinky v místních večerkách, přejeme, ať se mají vaše rostlinky k světu a dělají vám hodně radosti.

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@