Ve čtvrtek 24. ledna pořádá Městské kulturní středisko Hostivice přednášku „Poutě na poutní cestě do Hájku od jejího zrodu do dnešní doby“. Přednáší historička Mgr. Kateřina Pařízková, iniciátorka vzniku občanského sdružení na obnovu  poutní cesty z Prahy do Hájku. Od 19.30 v zasedací místnosti Městského úřadu.

Více o akci na: http://www.hostivice.eu/prednaska-poute-na-poutni-ceste-do-hajku-od-jejiho-zrodu-do-dnesni-doby/a-1461

Srdečně zveme na tradiční vánoční sousedské setkání, při kterém si společně zazpíváme koledy, přiťukneme si svařeným vínem a zahřejeme se u ohně, na kterém si hladoví budou moci opéct báječné špekáčky od Kšány. Na fotografie z loňského setkání se podívejte ve fotogalerii.

svarak pozvanka

Přejeme krásné prožití Vánočních svátků a radostný nový rok.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/vrtule.jpg'
There was a problem loading image 'images/vrtule.jpg'

Každoroční vánoční koncert ve stylu rhythm and funky se letos uskuteční

v restauraci Klamovka v neděli 16. prosince od 16 hodin.

Dobrá hudba, tombola pro děti, studené pivo, teplé jídlo…nenechte si ujít!

Děti vítány.

vrtule

Zveme na tradiční předvánoční trhy Ateliéru Kaštan, které se konají v neděli 2. prosince od 13 do 18 hodin v kulturním centru Kaštan, Bělohorská 150. Za malý obnos můžete nakoupit drobné originální dárky, jako jsou šperky, fotografie, keramika nebo hračky.

b_200_150_16777215_0_0_images_obrazky-clanky_trhy_web.jpg

Zveme na besedu s nezávislými odborníky, kterou pořádá platforma občanských sdružení Prahy 6.

KDY: ve čtvrtek 8. listopadu v 18.30

KDE: v Národní technické knihovně.

TÉMA:  největší stavební projekty městské části Prahy 6.

Další informace o akci najdete na adrese www.praha6ztracitvar.cz.

 

setkani-2012-11-08-jaka-bude-praha-6-doopravdy-600

O břevnovském posvícení 6. a 7. října můžete navštívit oranžerii Břevnovského kláštera. Rekonstrukce téměř zaniklé památky byla ukončena v březnu letošního roku, objekt je ale po většinu času pro veřejnost uzavřen. Tento víkend bude v oranžerii probíhat výstava ZELENÉ PAMÁTKY. Otevřeno je po oba dny od 10 do 16 hodin

oranžerie dnes 2

Číst dál: Oranžerie Břevnovského kláštera bude o posvícení otevřena veřejnosti

Na červencovém zasedání Komise územního rozvoje při Radě městské části Prahy 6 se jednalo o výbušných tématech: dopravní řešení v okolí Libockého rybníka a demolice objektu Vincentinum. V obou případech místní obyvatelé nesouhlasí s chystanými záměry, což podpořili peticemi. Celý zápis si přečtěte zde.

V pondělí 25. června jsme se účastnili besedy o historii i budoucnosti poutní cesty z Pohořelce do františkánského kláštera v Hájku. Nově získané informace jsme doplnili do sekce pro výletníky. Připomínáme, že druhá ze dvaceti kaplí, které lemovaly poutní cestu, stávala v místě nynějšího posezení s pítkem na křížení ulic Za Strahovem a Nad Tejnkou.

Zveme všechny zájemce na veřejnou besedu o budoucnosti poutní cesty z Prahy do Hájku.

KDY: v pondělí 25. června od 19 hodin

KDE: farní klub farnosti Panny Marie Sněžné

(z Jungmannova náměstí vstoupit branou k Františkánské zahradě, vstup po levé straně cesty k zahradě bude označen).

Besedu pořádá Ústav pro ekopolitiku ve spolupráci s farností Panny Marie Sněžné.

 

Číst dál: Veřejná beseda o poutní cestě

Červnové zasedání komise územního rozvoje při Radě městské části Praha 6 se zabývalo pozemky v Liboci, obytným domem ve Veleslavínské, bytovým domem v Radimově ulici a domem pro seniory Vincentinum v Břevnově. Podrobnosti si přečtěte zde. Starší zápisy z jednání komise najdete na adrese http://www.praha6.cz/komise_zapisy.html?Cislo=409&;vo=1014&Komise=Komise+%FAzemn%EDho+rozvoje.

Dům čp. 338

Dům čp 338Dům č.p. 338 je pozůstatkem viniční usedlosti Závěrka a patří k posledním dokladům původního charakteru této části Břevnova. Usedlost byla umístěna při staré říšské cestě, která vybíhala ze Strahovské brány, a po staletí byla majetkem břevnovského kláštera. Je doložena účast K. I. Dientzenhofera při barokní přestavbě usedlosti v roce 1743. Dům je ukázkou vesnické stavby trojdílné dispozice se střední kuchyní, komorou a síní, s dochovaným záklopovým dřevěným stropem. Jeho likvidací a nahrazením novým objektem, který v nyní navrhované podobě nerespektuje původní hmotové řešení prostoru, dojde k nevratné devastaci.

Číst dál: Čp. 338

Z kroniky Tejnky

Ve čtvrtek devatenáctého února v devět hodin ráno byla zahájena demolice č.p.338. Unikátní budova historické celnice, kterou dříve proudily do Prahy davy lidí a při jejíž barokní přestavbě v roce 1743 asistoval stavitel K.I. Dientzenhofer, přišla ještě během dopoledne o střechu. Sdružení Tejnka rozeslalo zprávu o zahájení devastace poslancům Prahy 6, o den později informovala o barbarském ničení vzácné budovy televize Nova.

Číst dál: Z kroniky Tejnky

Úředníci vymysleli 31. únor

MFD - 07.02.2004 - PETR SEHNOUTKA

a zbouráním cenného domu v Břevnově stojí i nepořádek v dokumentaci úředníků. Neskutečný nepořádek. Špatná data jsou jen špičkou ledovce v podivných praktikách úředníků, kteří tak vyšachovali sdružení Tejnka z boje za břevnovské domy.

Číst dál: Úředníci vymysleli 31. únor

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@