V průběhu října bylo do ulice Šlikova umístěno 11 dřevěných kontejnerů na mobilní zeleň. Následně byly do kontejnerů vysazeny stromy, malokorunné okrasné třešně. 

Jak je patrno z fotografie, kontejnery vzhled ulice příliš nevylepšily. Zástupkyně starosty Prahy 6 Petra Kolínská chystá v lednu setkání s občany. Hovořit by se mělo i o Šlikově ulici, která naléhavě potřebuje rekonstrukci chodníků, úpravu okolí kontejnerů pro tříděný odpad a skutečnou zeleň.

kontejnery ve Šlikovce

Oblíbený klub Hnízdo, který sídlí na Bělohorské ulici, nabízí několik volných míst pro nejmenší děti od dvou a půl let. Více informací zde.

Městská část Praha 6 připravila projekt na podporu domácího kompostovaní. V rámci tohoto projektu bude občanům městské části Praha 6 bezplatně zapůjčen zahradní kompostér. Více informací a kontakty: http://www.praha6.cz/aktuality/kompostery-pro-obcany-mestske-casti-praha-6-2014-09-23.html

sobota 6. září od 14 hodin: ČERT A KÁČA V ŠÁRCE - tradiční opera pod širým nebem - vstup zdarma

sobota 6. září od 11 hodin: LADRONKAFEST - festival volnočasových aktivit na Ladronce. Sport, hudba, soutěže. Program najdete zde: http://www.ladronkafest.cz/program

sobota 6 .září od 6 hodin: POUŤ PRAŽANŮ DO HÁJKU - u příležitosti svátku Narození Panny Marie se koná v Hájku pouť, na kterou můžete dojít z Prahy pěšky. Organizátoři slavnostního procesí Vás zvou na sraz v sobotu 6. září v 6.00 hodin u první kaple na Dlabačově. Další podrobnosti naleznete na www.hajek.estranky.cz. Občanské sdružení Poutní cesta Hájek umístilo na trase první informační tabuli (poblíž kláštera v Hájku), do konce tohoto roku plánují osadit zbývajících šest. Více na www.poutnicestahajek.cz

 

 6.9. opera v Šárce info tabule

V sobotu 28. června od 11 hodin se v poutním klášteře v Hájku koná koncert chrámového sboru Wowes-Collegium Praha.

Program: F. X. Brixi - Missa Brevis in B. Více v letáčku.

 V září se na schodišti u Drinopolu uskuteční druhý ročník slavnosti Zažít Břevnov jinak. Hlavním organizátorem je spolek Pro Břevnov, stejně jako vloni se zapojí také Sdružení Tejnka. Přidat se můžete i vy. Jaké úkoly a činnosti jsou k rozebrání si přečtěte v letáčku. Máte-li chuť se zapojit, volejte produkční Jolanu - kontakt je v letáčku nebo se ozvěte rovnou tudy.

Budeme rádi, když do toho půjdete s námi! Dobrovolníků není nikdy dost a o to víc si to pak užijeme. 

zbj 2014

V sobotu 17. 5. se můžete vydat také k Břevnovskému klášteru. Od 9.30 do 17 hodin se zde odehrávají středověké slavnosti. Co vás čeká? Gotická pohádka O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli, dobová hudba - Euphorica, akrobacie Námluvy královny planin skupiny Aventyr, muškertýrské představení o několika dějstvích, soutěže pro děti, ohňová show, prohlídka Břevnovského kláštera, prohlídka klášterního pivovaru, dobové tržiště...

Prvního května zahájili provoz na koupališti Petynka. Otužilci si v květnu mohou jít zaplavat každý den mezi 9-20 hod.

Více na http://www.koupalistepetynka.cz/.

Ve čtvrtek 1. května v 11 hodin se koná první letošní mše ve františkánském klášteře v Hájku. Do kláštera vás zavede poutní cesta, která začíná na Dlabačově. Autobusové a vlakové spojení najdete na stránkách kláštera http://hajek.ofm.cz/. Připomínáme, že klášter, který prochází dlouhodobou rekonstrukcí, je mimo konání mší pro veřejnost uzavřen.

Na středu 30. dubna jsou přichystány oslavy filipojakubské noci hned na několika místech v Břevnově a okolí.

Největší a nejnavštívenější budou jistě čarodějnice na Ladronce. Začínají ve 14 hodin a velkým lákadlem je kapela Kašpárek v rohlíku. Více: http://www.carodejnicenaladronce.cz/

Od 16 hodin pořádá Spolek Břevnovských živnostníků tradiční čarodějnické trhy před Břevnovským klášterem.

Na malé, ale sympatické pálení čarodějnic zvou ze Šáreckého údolí - začíná se v 17 hodin a dojedete tam autobusem 116, zastávka Žežulka: http://www.sarecke-udoli.cz/news/paleni-carodejnic-v-sarce-obnoveno-ve-stredu-30-4-2014-od-17-hod/

čarodky klášter

 

V sobotu 26. dubna pořádají na Hanspaulce sousedskou slavnost při příležitosti Dne země. Můžete se zapojit i vy. Podrobnosti v letáku - zvětší se po rozkliknutí.

Hanspaulka

Dobrovolnická akce bude probíhat ve dnech 16. -17. 5. 2014 na celém území České republiky. V pátek pro firmy a v sobotu pro ostatní dobrovolníky.

Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek.

Další informace a přihlášení účastníků na webových stránkách akce.

Chystaná úklidová akce "Ukliďme Česko" je inspirována celosvětově úspěšným projektem "Let´s do it".

uklidme cesko2

Studio Paleta pořádá jednodenní kurz šití panenek z ovčí vlny podle waldorfského vzoru

V sobotu 15. 3. 2014 od 9.00 do 17.00 hodin na adrese Bělohorská 92, Praha 6

Cena kruzu včetně materiálu je 500 korun

Naučíte se vyvazovat hlavičku, vyšívat oči a vlásky, ušít a vytvarovat tělíčko a vsadit ruce a nohy

Dozvíte se, jak vybrat vhodný materiál a jak pracovat s ovčí vlnou

Odnesete si hotovou panenku (cca 15 cm vysokou), speciální jehlu na šití panenek a hlavně inspiraci pro další šití dalších panenek

Další informace a přihlašování do kurzu: Lucie Kuthanová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 773 677 447

Co si přinést s sebou: jehly a nitě, metr, nůžky,přezůvky,svačinu

                         

Letáček zvětšíte kliknutím myší.další víkend

Toulavý cirkus Girordón uvádí ve dřevem vytápěné mongolské jurtě přímo před usedlostí Ladronka představení pro děti i dospělé „Blázen“. V sobotu 21. března ve 14.30 hodin.   

Herci Lenka Machoninová a Alberto Foletti žijí ve Švýcarsku, ale většinou jsou na cestách po celé Evropě, při kterých každoročně zavítají také do Čech.

www.cirkusgiroldon.ch

Plakatek na predstaveni na Ladronce 2015

 

 

Od 17. dubna do 17. 6. můžete v Galerii Kuzebauch shlédnout výstavu TA REALITA uměleckého skláře Ondřeje Strnadela. Ondřej Strnadel (*1979) vytváří hutní sklo, které transponuje do podoby mís, váz, stolních solitérů i větších sochařských objektů. 

Otevřeno je dle otvírací doby Kavárny Kuzebauch - ve všední dny 14 - 21.30, sobota 11-19 hod. Adresa: Říčanova 19, Praha 6 - Břevnov. Vstup volný. 

Číst dál: Výstava v Galerii Kuzebauch

Studio Paleta, které sídlí na Bělohorské, rozjíždí nový program pro ženy z Břevnova: pondělní setkávání a tvořivé dílny, kdy se pod vedením lektorek můžete naučit nové dovednosti, jako je plstění, malování na hrnečky či na látku nebo tvorba šperků.

Prvním z řady akcí je malování mandal pod vedením Marie Laily Švejdové. Tato výtvarnice, která prostřednictvím své tvorby studuje různé směry duchovního rozvoje, maluje léčivé obrazy, mandaly a originální malovanou keramiku. 

KDY: V pondělí 10. března od 20 hodin

KDE: Studio Paleta, Bělohorská 92, Břevnov

Účastnický poplatek je 50-100 Kč, dle vašich možností. 

Rezervace a další informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 775 316 168

Více na: http://www.studiopaleta.com/2014/03/malovani-mandal-pro-zeny-v-palete/

marie laila švejdová

výtvarnice Marie Laila Švejdová

 

 

 

 

 

fotografie0739

 vaše mandala může vypadat třeba takto

 

 

Kusamono je japonské slovo označující “minizahrádku”, kterou si můžete sestavit doma v keramické misce, z různých vhodných rostlinek a zeleného mechu a která vám trvale ozdobí stůl i v čase, kdy toho venku zrovna moc neroste. Japonci věří, že pohled na kusamono uklidňuje a zlepšuje náladu stejně jako setkání u misky čaje. Kurz, který nabídne spojení japonského zahradničení s ochutnávkou japonských čajů nabízí břevnovská husitská fara.

V neděli 23. února od 15 hodin

Husitská fara, Na Petynce 47a, Praha 6 Břevnov (tram 22 - Drinopol, bus 174, 180 - Kajetánka)

Cena kurzu: materiál 400 + dle vašeho uvážení odměna lektorům (v ceně pálená keramická miska, rostliny, materiál, čaj).

Tvorbou kusamona podle vaší představy vás provede Maruška Rešlová, japonský čaj připraví a poví o něm Tomáš Rajnoch (meetea.cz). Vaše Kusamono si odnesete s sebou domů. K dispozici bude veškerý materiál, různé rostlinky a originální autorké misky pálené v peci na dřevo od Mirky Randové.To vše v příjemném domácím prostředí husitské fary na Břevnově. Kurz trvá cca 3 hodiny.

Přihlášky: telefonicky/SMS: 775 181 279 (Sandra Silná)

kusamono

Studio Paleta zve na hodiny jógy pro ženy. Každou středu od 19.30 na adrese Bělohorská 92.

joga

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/na_fb_-_koncert.jpg'
There was a problem loading image 'images/na_fb_-_koncert.jpg'

Spolek břevnovských živnostníků a ZŠ Marjánka zvou na koncert do Břevnovského kláštera.

V úterý 7. liedna od 20 hodin.

na fb - koncert

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@