V sobotu 10. 10. od 10 hodin pořádá Institut plánování a rozvoje cyklovyjížďku po Bělohorské. Téma: rekonstrukce této hlavní břevnovské tepny. Sraz je před objektem Armády ČR Dlabačov 120/2. Pro pěší je od 14 hodin připravena komunitní vycházka. Sraz před Kaštanem. Více na http://www.iprpraha.cz/belohorska.

V sobotu 10. 10. se znovu otvírá pro veřejnost kino Dlabačov. Je připraven celodenní program - divadlo, filmy, koncerty pro děti i dospělé. Vstupné je dobrovolné. Více na http://www.dlabacov.cz/

Od pátku 9. do neděle 11. října probíhá před Břevnovským klášterem tradiční Břevnovské posvícení. Více v letáku.

V pondělí 12. 10. 2015 od18.00 hodin pořádá Institut plánování a rozvoje setkání živnostníků. Téma: rekonstrukce Bělohorské. Místo konání: jídelna ZŠ Marjánka Bělohorská 52, Praha 6 (vstup z boku z ul. Pod Marjánkou). Více: http://www.iprpraha.cz/belohorska.

V úterý 13. 10. 2015 v 18.00 hodin proběhne sousedské setkání nad mapou, opět na téma rekonstrukce Bělohorské. Setkání se koná v jídelně ZŠ Marjánka Bělohorská 52, Praha 6 (vstup z boku z ul. Pod Marjánkou). Přijďte si popovídat, jakou Bělohorskou chcete. Více: http://www.iprpraha.cz/belohorska.

belohorska zmj

posviceni

dlabacov

 

Již potřetí jednala 9. září 2015 Komise územního rozvoje MČ Praha 6 o řešení novostavby, která nahradí rohový domek na křížení ulic Za Strahovem a Maratonská. Tentokrát komise posuzovala zcela nový návrh zástavby z architektonického studia Schindler Seko architekti. Ani tento záměr nebyl odsouhlasen. Přeseda komise požádal architektonický ateliér o souhlas se zveřejněním záměru.

Více o historii a budoucnosti rohového domku, který je vstupní branou do památkové zóny Tejnka.

Celý zápis Komise územního rozvoje.

V roce 2012 vydala městská část Praha 6 „Rozhodnutí o umístění novostavby bytového domu Závěrka“. Tím posvětila záměr investora zastavět rozsáhlé území zahrad a dvorů ve vnitrobloku mezi ulicemi Šlikova a Za Strahovem. Na území Památkové zóny Tejnka by tak vyrostl bytový dům, který svým objemem narušuje ráz lokality - navzdory protestům místních obyvatel. Obyvatelé obrátili na soud a uspěli: Městský soud zrušil 17. 6. 2015 městský soud platnost územního rozhodnutí na tuto stavbu. Celá věc byla vrácena odvolacímu správnímu orgánu k novému projednání. Magistrát hlavního města Prahy, odbor stavebního řádu dne 4. 9. 2015 zrušil územní rozhodnutí z roku 2011 ve věci Bytového domu Závěrka včetně všech nestandardních výjimek, týkajících se zejména přístupové cesty.

Číst dál: Nový zvrat v kauze bytového domu Závěrka

Září bývá tradičně nabito kulturními a společenskými akcemi. Přinášíme aktuální výběr:

Neděle 6. září ve 14 hodin - RUSALKA v Šárce. Každoroční podzimní opera pod širým nebem

Středa 9. září 8.30 - 17.30 - VĚDECKÝ JARMARK na Kulaťáku - věda a technika hravě, interaktivní ukázky 

Čtvrtek 10. září  10 - 18 hodin (a každý další čtvrtek) - nové FARMÁŘSKÉ TRHY PETŘINY u kolejí na Větrníku

Sobota 12. září 11 - 20 hodin - LADRONKAFEST

Sobota 19. září od 14 hodin - ZAŽÍT BŘEVNOV JINAK - třetí ročník sousedské slavnosti na Drinpolu

Sobota 10. října - zahajuje provoz KINO DLABAČOV

farmarske trhy petriny 10 09opera v sarce 06 09ladronkafest 12 09

V sobotu 25. 7. od 17 hodin se v hospodě na hřišti koná koncert (částečně břevnovské) kapely Prag Zeuhl Zekt.

V případě pěkného počasí bude po koncertě oheň, buřtíky a kytary, v každém případě Vencův guláš. Hospoda na podzim pravděpodobně zavře, tak si přijďte užít jednu z posledních akcí.

Vstupné dobrovolné. 

Podívejte se, co vás čeká: http://bandzone.cz/mama a jak se tam dostanete.

Prag Zeuhl Zekt

 

Spolek Poutní cesta Hájek vyhlásil veřejnou sbírku na obnovení zřícené kaple č. 18 mezi Hostivicí a Hájkem. Chcete-li pomoci nebo vás zajímají podrobnosti, přečtěte si letáček. Vše o poutní cestě najdete zde

Spřátelený dejvický spolek Živé město pořádá v červnu hned dvě zajímavé akce:

V pátek 19. června od 17.30 se uskuteční KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA ŠÁRKOU. Tentokrát bude průvodcem mladý nadšenec, který zná Šárku jako své boty a provede návštěvníky místy, která možná mnozí dosud nepoznali. Můžete se těšit například na pravěké osídlení, naleziště zkamenělin či kryt.

V neděli 28. 6. od 14 DO 19 hodin se koná na zahradě KC Klubovna (ul. Generála Píky bez čp.) již desátý ZAHRADNÍ BLEŠÍ TRH. Občerstvení zajištěno.

Podrobnosti na http://www.zive-mesto.cz/akce/

piknik 2015Nejen v Tejnce se pořádají sousedské akce. Iniciativa Nesedím - sousedím, pořádá v sobotu 13. června od 15 hodin piknik nejen pro Břevnováky na louce vedle Břevnovského kláštera. Napečte dobroty na společný stůl, sbalte děti a domácí mazlíčky, hudební nástroje i sportovní potřeby a přijďte poznat sousedy z druhého kopce. 

Na fotky z loňského pikniku se podívejte ve fotogalerii.

 

V květnu 2015 vybrali pražští radní vítěze tendru na výstavbu multifunkčního operačního střediska Malovanka.

Proti železobetonové stavbě se v minulosti opakovaně postavili místní obyvatelé. Doufali, že v místě zůstane zelená plocha. V roce 2012 zastupitelstvo Hlavního města Praha schválilo navrhovanou změnu územního plánu Z2500 24 hlasy TOP09 a 11 hlasy ODS. Tehdejší náměstek Hudeček (TOP 09) hodnotil stavbu jako větší byt, kolega Nosek (ODS) prohlásil, že jde o stavbu pro pár zaměstnanců. Náklady na realizaci by se měly pohybovat nad hranicí miliardy korun.

Vizualizace je z roku 2012.

pyramida

Ve čtvrtek 7. května od 19 hodin můžete navštívit koncert skvělé mezinárodní kapely Mamapapabanda. Kdo jste navštivili některou z akcí Tejnky, víte že na Ágnes Kutas a Tomáše Žižku stojí za to vyrazit. MajkL Atmosphere je známý bar na Bělohorské 15. Více o akci zde nebo na webu kapely.

Jarní termíny přistavení velkoobjemových kontejnerů v okolí:

NEDĚLE 26.4.2015 od 12.00 hod. do 18.00 hod: U Ladronky x Kopeckého ( parčík)

SOBOTA 25.4.2015 od 12.00 hod. do 18.00 hod: Hošťálkova x Štefkova

SOBOTA 9.5.2015 od 12.00 hod. do 18.00 hod: 8. listopadu x U Kaštanu

Úplný výpis a podrobnosti naleznete zde.

"Praha neznámá" zve na komentovanou vycházku po luxusní prvorepublikové vilové čtvrti Ořechovka aneb „Z chudinské kolonie do Prahy 6″

sobota 18.4. – 14:00 (obsazeno)
neděle 19.4. – 14:00 (obsazeno)
sobota 25.4. – 14:00 (volná místa)

Dozvíte se, jak vznikala nejstarší prvorepubliková vilová čtvrť, poznáte uměleckou kolonii vystavěnou v holandském stylu z režných cihel, ocitnete se na jedné z nejprestižnějších adres meziválečné i dnešní Prahy, uvidíte ulice angličtější než v Anglii, zjistíte, že už za první republiky existovalo „podnikatelské baroko“.

Vstupné: Dospělí 150 Kč, studenti a důchodci 100 Kč, děti do 12 let zdarma. Délka vycházky: 2 hodiny

Více informací a objednávky zde.

Věřme, že nový nájemce nabídne nejen výhodné finanční plnění pro radnici, ale také zajímavé využití prostor, do kterých dosud Břevnováci příliš často nezavítali.

Více v článku i.DNES ze 13. března.

Kavárna Únik v Kaštanu

Od poloviny února je v suterénu Kaštanu otevřena nová kavárna ÚNIK. Těšit se můžete na vína od Kosíka, pálenky od Žufánka a kávu na úrovni. Obsluha milá, stěny voní čerstvou výmalbou. Nekuřáctvi je zde určitě výhodou. Přesvědčte se sami. Otvírací doba je po-pá 13 - 22, v sobotu 16 - 22.

unik

unik 2

unik 3

 

 

 

 

 

 

Café 8 v Říčanově ulici

Od března letošního roku otevřela také pobočka populárního letenského Bistra 8. Nabízí kávu Doubleshot, vlastní limonády, pivo z Kácova a hlavně domácí menu ve stylu bistra - sladké i slané koláče, polévky a další dobroty. Otevřeno je po - pa 11.00 - 22.00, so 14.00 - 22.00 a ne 14.00 - 20.00

Na adrese Říčanova 19 sídlí zároveň galerie Kuzebauch, takže host může zároveň zdarma navštívit aktuální výstavu.

cafe osm

Od 24. února jsou v galerii Kuzebauch  k vidění nové artefakty Franty Skály. Výstava ZŘI KE KOŘENI představuje soubor diorám, které vznikly přímo pro galerii. Již názvy děl a přehled použitých materiálů hovoří za mnohé: Trosečník: textil naplněný řasou Poseidonia, ostny exotických rostlin, zrezlý emailový nátěr, šupina ryby, granule. Na molu: polystyren se zbytky železa, mrkev, petržel, klepeto kraba, dvě houby, kov, plast. Pomelo Buddha: pomelo.

Výstava potrvá do 30. dubna, galerie Kuzebauch sídlí na adrese Říčanova 19, Břevnov. Otevřeno je shodně s otevírací dobou sousedící kavárny Café 8, tedy po - pa 11.00 - 22.00, so 14.00 - 22.00 a ne 14.00 - 20.00. 

Více o výstavě zdeFotografie z vernisáže.

franta skala kuzebauch

 

Komise územního rozvoje Prahy 6 projednávala na svém lednovém zasedání také změny, týkající se Břevnova. Projednávání změn územního plánu se týkalo lokalit: sportoviště od televizní věže ke Stadionu Přátelství, park Královka (více o kauze zde) a pozemků u Břevnovského hřbitovaÚzemní záměry se týkaly areálu Regesport na Ladronce a  ubytovacího zařízení na BělohorskéPodrobnosti v příloze, plné znění zápisu na webu MČ Prahy 6.

Únorové zasedání Komise územního rozvoje přineslo tři zamítavá stanoviska, týkající se Břevnova: schválen nebyl záměr nové výstavby Za Strahovem/Maratonská (více zde), novostavba bytového domu Rezidence Radimova ani Bytový dům v Radimově (pozemek včetně rotundy - špitální kaple). Výtah ze zápisu naleznete zde, plné znění pak na webu MČ Prahy 6

V neděli 15. února od 16 hodin se v břevnovské kavárně Do Větru (Za Zahradou 5, u kolejí Větrník) koná VALENTÝNSKÝ WORKSHOP, během kterého si můžete vyrobit papírové loutky. V 18 hodin následuje pouštění lampionů přání. 

Webové stránky kavárny Do Větru.

valentýn do větru

Také letos se otvírá na faře Církve československé husitské jednodenní restaurace.

V neděli 15. února od 12 do 15 hodin budete moci ochutnat veganské menu.

Adresa: Na Petynce 47a, Břevnov. Akce se koná v rámci celosvětového projektu Restaurant Day. Všechny pražské jednodenní restaurace najdete zde.

 

restaurant day 15 2 2015

Zajímá vás alternativní ekonomika? O možnostech vašeho zapojení do místního výměného obchodního systému se dozvíte v úterý 17. února od 18 hodin na faře Církve československé husitské, Na Petynce 47A, Břevnov.

PRALETS FARA

Tradiční masopustní maškarní bál, který pořádá Spolek břevnovských živnostníků, se koná v sobotu 21.února 2015 od 19:00 - 02:00 v hotelu Pyramida

Letos je téma masek "RETRO". Je připravena i bohatá tombola (např.zapůjčení automobilů na víkend s plnou nádrží, sud piva Herold, poukazy do restaurací a prodejen, kosmetické a uzenářské balíčky atd.). Nejoriginálnější masky budou hodnoceny ve dvou kategoriích a dostanou hodnotné ceny.

Vstupenky jsou ke koupi v prodejně Krejčovství Ála, Bělohorská 90, Praha 6 - Břevnov nebo e-vstupenky zde: http://www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz/index.php?sid=176

21.2. masopust

 

 

 

 .

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@