Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Kynologický klub sídlí v Břevnově od roku 1933. Letos tedy slaví devadesát let působení na adrese Skokanská 25. Jeho historie je ale ještě starší: založen byl už v roce 1919. Prošla jím celá řada členů, jejichž svěřenci dosáhli významných úspěchu v psích přeborech a mistrovstvích, členy byli i známí chovatelé. Dodnes je zachovaná původní klubovna, která slouží jako sklad. 

 

Nyní má klub, do kterého pravidelně dochází asi 50 členů, vážné problémy. Parcela, na které je umístěno cvičiště, jim totiž nepatří. Pozemek, na který měl klub smlouvu o bezplatném užívání, byl vrácen v restitucích původním majitelům. A ti nyní chtějí zpětně nájemné. Tento krok je ale likvidační krok pro spolek, jehož jedinými příjmy jsou členské poplatky, které stačí právě tak na údržbu pozemku a budovy.

 

Majitelů pozemku je celkem jedenáct (!) a patří mezi ně i Hlavní město Praha a České vysoké učení technické. Někteří majitelé sídlí v zahraničí. Komunikace je tedy nelehká. Klub se také potýkal se stížnostmi z nově vzniklého bytového komplexu La Crone, jehož rezidenty obtěžuje psí štěkot, který se dvakrát týdně odpoledne z cvičiště ozývá.

 

Věříme, že se vedení klubu podaří problémy vyřešit a že z mapy Břevnova nezmizí další z koutů, které dělají z naší čtvrti to nejlepší místo k žití.

 

Pokud vás téma zajímá, přečtěte si rozhovor s Jaroslavem Starečkem, předsedou břevnovského kynologického klubu. Článek vyšel v květnovém vydání časopisu Téma.

dvičák 2

 ______________________________________________________________________________________

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@