Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

Letošní již 11. ročník sousedské slavnosti oživí 16. září od 14 hodin chátrající prostředí břevnovských usedlostí v údolí potoka Brusnice. Klidné údolí směrem k Břevnovskému klášteru bylo po staletí prostorem k odpočinku, okolní svahy pokrývaly vinice a ovocné sady. Vyvlastnění nemovitostí za komunistického režimu, výstavba ulice Pionýrů (dnešní Patočkovy) v 50. letech a vznik mimoúrovňové křižovatky Malovanka charakter místa zcela proměnily. Letošní slavnost Zažít Břevnov jinak chce vrátit místu alespoň na jedno odpoledne jeho původní charakter a význam - společně dokážeme, že údolí potoka Brusnice může být stále místem k setkávání.Čeká Vás divadelní happening na lávce, sousedská hostina, salón péče, dětský program, závody lodiček, historické procházky, výstavy, workshopy, koncerty a samozřejmě mnoho jídla a pití od Vašich sousedů a sousedek.

2023 zbj 3 menší

Srdečně vás zveme v neděli 17. září od 14 hodin na již tradiční sportovně-společenské odpoledne na hřišti Unionu Břevnov Pod Strahovskou televizní věží. Čekají na vás:
Soutěže pro děti, občerstvení pro děti i dospělé
Pivo z Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha
Ukázkový zápas žáků i přípravek
Zápas týmu dospělých Unionu Břevnov se starou gardou Břevnova
Soutěž dospělých Břevnovské břevno, fotbalový kvíz
Hod oštěpem s s mistryní světa Vandou Marušovou
Živá hudba, focení hráčů a přátel Unionu, suvenýry

Union plakát

____________________________________________________________________________________ 

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Zásady zpracování osobních údajů ve Sdružení Tejnka

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@