Sdružení Tejnka založila v roce 2000 skupina sousedů z pražského Břevnova. Jeho posláním je udržet jedinečný ráz této "vesnice ve městě" a přispívat k jejímu zvelebení.

V sobotu 21. dubna od 12 do 17.30 se koná DEN ZEMĚ na Vypichu. Na akci se podílí řada organizací jako na příklad EKO-KOM - můžete se potrénovat v třídění odpadu a zkusit mnoho zajímavých aktivit - domino s odpadovou tématikou, puzzle, soutěž v házení barevných míčků do správných kontejnerů, šoupátka s koloběhem odpadu, závody koloběžek s úkoly nebo recyklované kuželky. V rámci programu se můžete těšit i na Science Show IQlandia, divadélko pro děti, taneční vystoupení folklorního souboru ROSÉNKA, koncert oblíbené kapely PÍSKOMIL SE VRACÍ, který se uskuteční v 16.00 hodin.

21. - 22. 4. 2018 se koná VÍKEND PRO SENIORY v Sokole (Heleny Malířové 14). Akce je určena pro přátele zdravého pohybu ve věku 60 let a starší. Na akci je nutné se předem přihlásit. Je však nutné se předem registrovat. Startovné je 50 Kč. Další důležité informace a přihlášku najdete zde.

V sobotu 21. dubna můžete také přispět k úklidu 3. části poutní cesty z Břevnova do Hájku. Třetí etapa je spojena s návštěvou kláštera a bývalého poutního místa v Hájku.

V pondělí 30.dubna vypuknou před Břevnovským klášterem tradiční Břevnovské jarní čarodějnické trhy. Trhy začínají ve 12 hodin, čarodějnice se budou pálit v 17 hodin. Více v pozvánce.

Na prvního máje můžete na louce před Břevnovským klášterem ochutnat piva z českých minipivovarů. Tradiční akci  PIVNÍ MÁJ nabízí také živou hudbu, soutěže a atrakce pro děti. 

PŘEDNÁŠKY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ BŘEVNOV. Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví připravilo pro břevnovskou pobočku mstské knihovny cyklus čtyř přednášek na podporu psychohygieny. Termíny: 8. března, 19. dubna, 24. května a 27. září. Vstup volný. Podrobnosti o přednáškách v plakátu níže.

POPMUSEUM v Kaštanu nabízí až do 2. června výstavu, mapující historii (nejen) heavymetalových fanouškovských časopisů. 

V Galerii KUZEBAUCH v Říčanově ulici je do 28. května k vidění VÝSTAVA skláře Martina Janeckého Exprese. Specializací Martina Janeckého je sklářská sochařina a v USA vyučuje na vybraných školách jako jsou Corning Museum of Glass, Penland School of Crafts, Tacoma Museum of Glass, Public Glass and Pilchuck Glass School. Vstup je volný. Návštěvu výstavy můžete spojit s ochutnávkou menu v přilehlém bistru.

den zeměplakat knihovna

Napsat vydat šířit. Sám Pozvánka fanziny vernisážčarodky u klášterapivní máj

Další informace z Tejnky a okolí

Informace o činnosti sdružení a místních akcích najdete v kronice. O místech, která byste neměli minout, si přečtěte v oddělení pro výletníky, historii Břevnova najdete v sekci Z minulých časů. O chystaných stavebních a jiných projektech v Břevnově píšeme v sekci Břevnovské kauzy. Na fotografie z minulosti i současnosti se podívejte ve fotogalerii, najdete nás také na Instagramu. Fotky z toulek Břevnovem najdete také na stránkách Potulného Břevnovana. Starší články a informace najdete zde. Chcete-li mít aktuální zprávy, přidejte se k nám na Facebooku. Víte-li o zajímavé břevnovské události, kterou byste chtěli prostřednictvím našeho webu propagovat, napište nám na tejnka@tejnka.cz

Sdružení Tejnka

         Napište nám

@